WPC TERASY

Terasová prkna z materiálu WPC (wood-plastic composite) Lignatek jsou vyráběna s vysokou přesností nejmodernější technologií ze směsi pouze tvrdého sosnového dřeva a kvalitního, zcela bezpečného polymeru HDPE s příměsí speciálních silně odolných pojiv proti mrazu (tedy žádný bezejmenný dřevěný prach nebo recyklované plasty). Kvalita použitých materiálů deklaruje vysokou pevnost pro zatížení podlahy oproti konkurenčním druhům.Profily prken a nosičů vykazují vysokou pevnost a odolnost vůči atmosférickým vlivům. Přepokládaná životnost teras Lignatek je až 50 let. Údaje vychází z dlouholetých praktických zkušeností a nepříznivému ruskému klimatu.

A porovnejte cenu našich širokých prken!

Prkna PRESTIGE již za 1189,-Kč /m2

Jedinečná nejmodernější technologie vytlačování prken WPC, který byl vyvinut v Lignatek Ltd., spočívá v tom, že je jednak velmi šetrné k životnímu prostředí a dřevěná vlákna v průběhu zpracování získávají tzv. lignin, což jim umožňuje, aby vytlačování, tj výroba výlisků se obešla bez přidání lepidel a formaldehydové pryskyřice. Vysoká pevnost terasového prkna, je dosažena pomocí malého doplňku speciálního mrazu dolného polyetylénu (z hlediska životního prostředí neutrální produkt používaný zejména pro balení v potravinářském průmyslu).

Zesílená konstrukce terasového prkna "Lignatek Prestige" na rozdíl od prkna "Standard" má plné-tělo profil, takže je odolnější a spolehlivější (zatížení až 700 kg na metr čtvereční) a kvazi bezešvé profilu - žádná spára mezi prkny přináší více estetiky.  Pouze neprůhledný 2 mm spoj, kterým se křekrývají dvě navzájem přikládáná prkna speciálním zámkem.  Vysoká pevnost je dosažena použitím malého doplněk speciálníhu mrazuodolného polyetylénu (z hlediska životního prostředí neutrální produkt používaný pro balení v potravinářském průmyslu). Takže výroba prken LignaTek / Lignatek obložení WPC (kompozitní wpc desky) je z ekologického materiálu, má následující jedinečné vlastnosti:
   

 • Terasová prkna Lignetek mají velkou šíři 162mm, tím ušetří montážní materiál a prostě vypadají lépe.
 • Kompozitní Lignatek - vodě odolné podlahy.
 • Teplotní režim podlah -50°C do +75°C
 • Zatížení podlahy až 700 kg na m2
 • Neprůhledná spára 2-3mm
 • WPC Lignatek vydrží velmi nízké teploty a nemůže v dutinách mrznout voda.
 • Vysoká životnost WPC plného obložení - žádný hmyz, žádné houby, mikrobi a nečistoty v dutinách.
 • Čistota terasy na životní prostředí dřevo-polymer kompozitu, který je příjemný na dotek a chůzi bosou nohou.
 • WPC Lignatek přináší dokonalý vzhled vaší zahrady, domu a okolí bazénu.
 • Přirozený vzhled natur dřeva a dalších pět barevných odstínů.


Výhody WPC Lignatek obložení:

Možná, že jednou z hlavních výhod profilu obložení "LignaTek" je jeho přizpůsobivost ke kruté ruské zimě, mráz, který určuje receptu dřevoplastu "LignaTek" a následující konstruktivní řešení:

1. WPC profil LignaTek, na rozdíl od ostatních výrobců má otevřený spodní profil. V uzavřeném dolním profilu při kolísání teplot, přívalových dešťů a zejména v zimním období se může akumulovat voda, která mrazem expanduje. V zimním období může tedy vést k porušení a pozdějšímu protržení uzavřeného profilu. Kromě toho, v uzavřených profilech dřevo-polymer, když se používají jako obložení bazénu, dochází ke shromažďování vody, která může vést k růstu mikrobů. Je rezistentní i vůči chlorované a slané vodě. Neobávejte se proto terasové plochy u bazénů. Povrch je navíc protiskluzový, k bazénům tedy ideální volba.

LignaTek nabízí svým zákazníkům WPC prkna "rustikálních" barev. Rozdíl mezi dřevo-polymerním kompozitem je určen zpracováváním povrchu metodou známou u dřeva jako "umělého stárnutí", takže má povrch hrubě matný, což výrazně snižuje klouzání a způsobuje, že celý povrch na bázi ušlechtilého druhu

2. Instalace samostatných terasovitých kompozitních desek LignaTek / Lignatek provádí na držáku (nerezová klipy - spony) je velmi snadné. Novinkou definována jaho "termoshou spojení" mezi deskami je systém LignaTek pomocí speciální mrazuvzdorné trubku, která na jedné straně uzavírá spáru při tepelné roztažnosti prken, na druhé straně je dostatečně pružná při nízkých zimních teplotách. Kromě toho, toto spojení zdůrazňuje měkké barvy profilu obložení "LignaTek."

3. Pro všechny kroky instalace a hrany rámu společnost nabízí originální LignaTek roh dřevo-kompozitního (WPC profil) vlastní výroby, který dává celému obložení dokonalý vzhled.

4. Formulace dřevo-kompozitního (dřevo-formace) Ltd. LignaTek pro výrobu kompozitních decking desek a rohy pro WPC obložení:

- Dřevěné třísky vybraných tvrdých dřevin - 70%
- Studené odolné polyethyleny (HDPE), - 23%
- Zpracování polymerů pomůcky a barviva - 7%


          

 

UPOZORNĚNÍ: BARVA SE MŮŽE LIŠIT OD VYOBRAZENÍ, KTERÉ JE DÁNO ROZLIŠENÍM A NASTAVENÍM VAŠEHO PŘÍSTROJE!

 

Spotřeba materiálu na montáž 1 m2

Při osové vzdálenosti 40 cm mezi sousedními hranoly 50 x 40 mm, je spotřeba materiálu na montáž 1 m2 terasy následovná:

 • 6,0 běžných metrů terasových prken o rozměru 162 x 25 mm
 • 2,8 běžných metrů hranolů o rozměru 50 x 40 mm
 • 16 - 20 ks nerezových klipů včetně nerezových vrutů v závislosti na tvaru terasy

 

TOPlist